Oštećeni u poslovanju kriptovalutama

Dvoje hrvatskih državljana u poslovanju s kriptovalutama je oštećeno za više od nekoliko stotina tisuća eura

FOTO: Ilustracija
 
Policija provodi kriminalističko istraživanje dviju prijevara u poslovanju s kriptovalutama kojima je oštećeno dvoje hrvatskih državljana.
 
Naime, u posljednjih nekoliko mjeseci oštećenici su komunicirali s nepoznatim osobama koje su im se preko oglasa objavljenih na internetu predstavljali kao stručnjaci za investiranja u kriptovalute te ih doveli u zabludu obećavajući veliku zaradu.
 
Kroz komunikaciju su ih navodili na uplate različitih iznosa te uvjeravali u višestruku zaradu. Kada taj obećani profit nisu dobili, oštećenici su shvatili da su prevareni te su događaje prijavili policiji. Materijalna šteta cijeni se na nekoliko stotina tisuća eura.
 
Podsjećamo građane da prilikom poslovanja s kriptovalutama, odnosno prije bilo kakvih ulaganja, provjere imaju li pravne ili fizičke osobe koje nude ovakve usluge dozvolu za poslovanje na području Republike Hrvatske i dobro se posavjetovati sa stručnim osobama prije samog ulaganja u kojima se obećava velika i brza zarada.
 
Investiranje u kriptovalute nosi određene rizike i prednosti koje treba uzeti u obzir prije donošenja odluke o ulaganju jesu da cijene kriptovaluta mogu naglo varirati u kratkom vremenskom razdoblju. Ovo može rezultirati brzim gubicima ili dobitcima za investitore.

 
Sigurnosni rizici: Kriptovalute su podložne sigurnosnim prijetnjama kao što su krađa s mjenjačnica, hakiranje digitalnih novčanika i phishing napadi. Gubitak privatnog ključa može rezultirati trajnim gubitkom pristupa sredstvima.
 
Regulatorni rizici:
Regulatorni okvir za kriptovalute je nepredvidljiv i može se razlikovati od zemlje do zemlje. Promjene u zakonodavstvu ili propisi mogu utjecati na vrijednost i dostupnost kriptovaluta.
 
 
Detaljne informacije i savjete kako se zaštiti od internetskih i drugih prijevara mogu se saznati na mrežnoj  stranici MUP-a u projektu WEB HEROJ.
 

Priopćenja