Prevarena prilikom iznajmljivanja stana

Preporuča se provjeriti da li se određeni stan, kuća ili apartman doista iznajmljuju te da li  fizička ili pravna osoba koja ih oglašava za to zaista i ovlaštena​

FOTO: ilustracija

Nerijetko građani bivaju oštećeni raznim prijevarama putem interneta i društvenih mreža kada u kontaktu s nepoznatim osobama bez detaljnijih provjera uplaćuju novac ili šalju svoje osobne podatke.

Tako se proteklih dana policiji obratila i državljanka Tajlanda, prevarena prilikom iznajmljivanja stana na području Rijeke. Naime, javila se na oglas objavljen na društvenoj mreži te uspostavila kontakt s nepoznatom osobom od koje je dobila odgovor da je stan za koji je zainteresirana slobodan od 1. srpnja. U nastavku komunikacije putem mobilne aplikacije upućena je da uplati mjesečni najam i polog, što je u dva navrata krajem lipnja i učinila, uplativši putem međunarodne poštanske uplatnice ukupno 800 eura.

Budući da se osoba s kojom je bila u kontaktu nije pojavila prema dogovoru  kako bi joj pokazala stan, predala ključeve i kako bi sklopili ugovor o najmu, a nije se više javljala, oštećena je shvatila da je prevarena što je i prijavila policiji.

U cilju prevencije ove vrste prijevara još jednom upozoravamo građane na potrebu pojačanog opreza prilikom javljanja na razne oglase, a posebice prije uplata.

U slučaju iznajmljivanja stana ili općenito smještaja potrebno je provjeriti da li se određeni stan, kuća ili apartman doista iznajmljuju te da li  fizička ili pravna osoba koja ih oglašava za to zaista i ovlaštena.

Više informacija o sigurnosti na internetu i društvenim mrežama može se pronaći ovdje .

Stranica